22.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Yaş farkı olan çiftlerin boşanma riski daha fazla

  • 11 Eylül 2015
  • 1.777 KEZ OKUNDU
Yaş farkı olan çiftlerin boşanma riski daha fazla

Yapılan araştırmalara göre, başarılı bir evliliğin sırrı yaşınıza uygun biri ile evlenmekten geçiyor.

Yapılan yeni bir çalışmaya göre, diğer pek çok faktörün yanı sıra, başarılı bir evliliğin anahtarı kendi yaşınıza yakın birisi ile evlenmek. Aslında, ne kadar yakın olursa o kadar iyi. Evli ve boşanmış 3.000 farklı çift üzerinde yapılan araştırma, bir evliliğin başarılı olması ve sürmesi için en önemli faktörleri inceledi. Elde edilen bulgulardan birisi, yaş farkının evliliğin boşanma ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağını belirleyen ortak paydalardan biri olduğu idi. Sadece bir yıllık yaş farkı olanlar, aynı yaşta olanlara göre yüzde 3 daha fazla boşanma riskine sahipken, 5 yaş fark olanlarda oran yüzde 18’e yükseliyor. Aralarında 10 yaş fark olan çiftler ise boşanmaya yüzde 39 daha yakın. 20 yıl yaş farkı olanların yüzde 95’lik boşanma riski, gelecekleri için pek ümit olmadığı sonucunu gösterirken, 30 yaş fark yüzde 172’lik oranla hiç evlenmeseler de olurdu fikrini akıllara getiriyor. Bu istatistikler sizden çok yaşlı ya da genç biri ile şansınızı bile denememeniz gerektiğini çünkü ortada böyle bir şans olmadığını gösteriyor. Düğününüze harcadığınız para ya da birbirinize harcayacağınız zamanın boşa gideceğini söylüyor. Peki, durum gerçekten böyle mi?

Çalışmada, istatistiklerin kader olmadığının da altı çiziliyor. Geleceğin sizin için neler planladığını tahmin etmek güçtür. Harold ve Maude’e baktığınızda, kadın filmin sonunda kendisini öldürmeseydi, bu iki çılgın çocuk, aralarındaki 50 yaş farka rağmen sonsuza dek mutlu olabilecek kadar özel bir duygu paylaşıyorlardı.

Yapılan ve medya aracılığı ile paylaşılan bu tarz çalışmalar, insanların hayatlarına kimi fikirler enjekte ediyor ama mutluluk fırsatlarını değerlendirmek ve denemediğiniz için pişman olamamak sizin elinizde. Yaş farkının kalbinizi engellemesine izin verirseniz, o zaman belki de hiçbir zaman gerçek aşkı bulamazsınız.

Bunu Okudunuz mu?  İnsanlar Neden Aldatır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ