19.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Tutsak Güneş Kitabı – Ayşe Kulin

  • 03 Kasım 2015
  • 1.086 KEZ OKUNDU
Tutsak Güneş Kitabı – Ayşe Kulin

Ayşe Kulin Tutsak Güneş kitabı, yayınevi Everest, Edebiyat Roman dizisi, yayına hazırlayan, dili Türkçe, içeriği, detayı, kısa açıklaması, fiyatı, satın al

Ayşe Kulin Tutsak Güneş kitabı kısa açıklaması;

Güneşimizle aramızda kara kedi gibi duran o Gök cisim, bir gün çekip gidecekti elbette. Belki çok yakındı çözüm. Kapıdaydı. O an gelene kadar bize düşen, sanki güneş gökte parlıyormuşçasına yaşamayı sürdürmekti. Hayata tutunmaktı.

Yakın gelecekte, yeryüzünde bir ülke.. Tiran ölmüş ve oğlu başa geçmiştir. Ülke, din ulemaları ve polisler ordusundan oluşan bir demir yumrukla yönetilmektedir. Katı yasalarla sınıflara ayrılan halksa, yoğun denetim ve gözetim altında yaşamaktadır. Güneşse, kimselerin nasıl, neden olduğunu hatırlamadığı bir dönemden bu yana, “Gökcisim” denilen dev bir kütlenin ardındadır. Her yer buz tutmuş, yaşam sevinci tüm canlılardan el ayak çekmiştir. Gelgelelim yıpratıcı uykusuzluğuna çare arayan bilim kadını Yuna, geçmişine, kaderine ve en önemlisi de, bir kadın olarak tutkularına sahip çıkarak, beklenmedik bir şekilde gerçekleri sorgulamaya başlar. Topluma dayatılan kuralların, değişmez varsayılan yasaların, sonu gelmez sansürün mutlak olmadığını fark eden Yuna, sorumluluğunu üstlenip, deyim yerindeyse, güneşe açılan kapıyı aralamayı göze alacaktır.

Geçmişle hesaplaşmalar, düzenle çatışan tutkular ve insanı dönüştüren aşklar.. Ayşe Kulin, okurlarını sarsıcı bir gelecek hayal etmeye davet ettiği Tutsak Güneş’te, genç bir kadının unutulmaz uyanış hikâyesini anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Sayfa Sayısı: 440
Baskı Yılı: 2015
Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9786051419336
Birinci Baskı: 150.000 adet
Kapak Tasarımı: Füsun Turcan Elmasoğlu


IDEFIX SATIN ALD&R SATIN AL

Bunu Okudunuz mu?  Pazarlık Yok Uğur Dündar Kitabı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ