22.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Sevgilimle Nasıl Barışırım?

 • 22 Mayıs 2015
 • 16.335 KEZ OKUNDU
Sevgilimle Nasıl Barışırım?

Kendi kendimize, sevgilimle nasıl barışırım dediğimizde, bunun farklı barışma çeşitleri olabilir. İster sürpriz yapın, isterseniz romantik bir akşam yemeği…

Sevgilimle barışmak istiyorum lakin ne yaparsam yapayım bir türlü olmuyor.. Sevgilimle nasıl barışırım peki..

Ortada büyük yalanlar, yanlışlar ve durumlar yoksa yani durum ciddi değilse, bazen bir bakış, bir gülüş, bir öpücük ya da sıcacık bir sarılma bile barışmak için yeterlidir. Türlere göre taktikler vardır. Eski sevgiliyle barışmak ayrı, yeni ayrıldığımız sevgiliyle barışmak ayrı, dostça barışmak ayrı, aşk barışması ayrı, arkadaşımız olan ve aramızda kıvılcımlar olan biriyle barışmak apayrıdır. Biz, sevgili iken küsen bir çiftten bahsedeceğiz. Kırıcı bir söz söylenmiş olabilir.

Günün stresi ve yorgunluğu ile bazen karşımızda en sevdiğimiz kişi bile olsa ona nedensiz bir şekilde patlaya biliyoruz. Kadın ya da erkek fark etmez, özür dilemek oldukça medeni bir tavır ve kabahatli tarafın mutlaka özür dilemesi gerek. Az çok sevgilinizin tepkisini ve kişiliğini biliyorsunuz tahmin ederek de yola çıkabilirsiniz.

Arayı soğutup biraz zaman geçmesini bekleyebilir, size olan öfkesi veya kırgınlığı azalınca onu arayabilirsiniz. Veya tam tersine anında pişman olup özrünüzü dileyebilirsiniz. Kendinizi affettirmenin birçok yolu var. Tabii konu aşk olunca işler biraz karışıyor. Bir erkek, sevgilisini kırdıysa durum zorlaşabilir. Kadınlar çabuk kırılan bir yapıya sahip, hatta tozdan nem kaparlar. Sözlerimize, hareketlerimize ve her şeye dikkat etmeli ve kırıcı olmamaya özen göstermeliyiz.

Büyük bir yanlış olmadığı sürece bir erkeğin kırılması veya küsmesi daha kolay halledilir. Çünkü erkekler konular üzerinde fazla durmazlar, önem eşikleri daha düşüktür. Umursamaz demeyelim ama daha rahattırlar pek çok konuda. Bu durumda cazibenizi kullanıp onunla barışmak kolaydır. Her iki taraf için de, yapılan kusurun farkına varılması, oturup konuşarak sorunların çözülmesi ve özür dileyerek tatlıya bağlanması en sağlıklısıdır.

Bunu Okudunuz mu?  İnsanlar Neden Aldatır?

romantik sürprizler

Bir kadın kırıldıysa, kırmızı gülleri ayakları altına serin, aşk ve sevgi mesajları iletin, balonlarla havaya adını yazın, şaşırtıcı sürprizler yapın, mesela ona kendi ellerinizle yemek yapın ve romantik bir gece düzenleyin. Sizi affettikten sonra da hediyenizi verin. Pencerenin önünde serenat yapmak eski bir yöntem olsa da etkili ve romantik. Ona şiir yazın. Onun resmini yapın. Yaşadığınız ayrılığı olabildiğince zarif ve gururlu bir biçimde kabullenin ama bunu gösteriş olsun diye değil, gerçekten hissederek yapın.

Böylece sizden ayrılan taraf üzerinde büyük bir etki bırakacaksınız. Ve ayrılık kararını gözden geçirmek isteyecek. İkili ilişkilerimizi de tıpkı normal insan ilişkileri gibi düşünüp öyle değerlendirmeliyiz. Bizi istemeyen artık yanında görmek istemeyen bir arkadaşımız olsa idi hala onun arkadaşı veya onun etrafında olur muyduk? Kesinlikle hayır.

Sevgilimiz bizi terk ettiğinde ayrılmak istediğinde bunu medeni bir şekilde kabul etmeli ve karşı tarafı bunaltıcı soru yağmurlarına girişmemeliyiz. Böylece ne kadar olgun ve aslında ilişki yaşanası biri olduğumuzu düşünecektir ve zaman geçtikten sonra belki de bizi yine arayacaktır.

Dediğim gibi, kesin bir ayrılık söz konusu değilse, işimiz kolaylaşır. Bir özür dileme, romantik bir akşam yemeği düzenleme, en sevdiği şeyleri hazırlayıp sunma, hediye alma, bir öpücük, bir gülüş veya sıcak bir kucaklaşma sorunları çözmeye yeter. Siz siz olun sevgilinizi kırmadan önce bir kez daha düşünün..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. şebnem dedi ki:

  Geçen sene benim görüştüğüm vardı herşey çok güzel gidiyordu sonra aramızda kavga çıktı tartıştık barışmaya çalıştım olmadı ne olursunuz bana bu konuda yardımcı olun lütfen eski erkek arkadaşımla barışmak istiyorum

 2. Berke dedi ki:

  Ben onu çok fazla seviyordum geçenlerde çıkmaya falan başladık o kimseye söyleme demişti bende birkaç arkadaşıma söyledim sonra o öğrenmiş benim söylediğim birisinden. tennefüste en yakın arkadaşımdan onun adını birdaha ağzıma almıyacağım demiş. Lütfen bana yardım edin onu kaybetmekten çok korkuyordum oda başıma geldi ben onu çok seviyorum ve onunla barışmak istiyorum

  1. Sev54 dedi ki:

   Bak canm ayni olay başıma geldi keske dinleyip de başkasına demeseydin çünkü araya giremk isteyenler olduğu için bide senin isminin cikmasini istemediğim için demiştir hiçbir sekilde arama sorma kendisi gelir

  2. Ayşe dedi ki:

   Berke isimli bir sevgilim vardı orta okulda çıkma teklif etti. Sosyal dersindeyken kağıda yazmıştı. Kabul ettim ama kimseye söyleme dedim. Söyliycem dedi arkadaslarım bilsin dedi. Kabul etmedim. Benim onu sevdiğimi baskasının bilmesine ne gerek var. Birazda dedikodudan korktum. Hocaların kulağına gider diye korktum. Dinlemedi. Şu an aynı lisedeyiz. Sonradan peşimdeydi hep ama kabul etmedim. Etmemde. Berke sana söylüyorum malesef kaybettin. o kız varya öyle kırıldıkı. Kalbi acıdı be. Ben, o artık ne yaparsa yapsın geri dönmem. Belki küçük bir ihtimalin var git özür dile tabi sevgisi benimki gibi bittiyse geç kaldın. Kendine yeni birini bul

 3. Sila dedi ki:

  Sevgilimle yanlis anlasilma nedeniyle ayrildik ama ben barismak istiyorum cunku 3 gun sonra 1.senemiz

 4. Batuhan dedi ki:

  Uzun bir süredir çıkıyorduk Kız arkadaşımla ama onu çok kıskanıyorum diye beni terketti ne yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun.

BİR YORUM YAZ