23.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Salon Dekorasyon Fikirleri Geri Dönüşüm Tasarımlar

Salon Dekorasyon Fikirleri Geri Dönüşüm Tasarımlar

Neredeyse her gün, hepimizin evinde atıklar meydana geliyor. Bu atıkların doğaya verdiği zararı az çok hepimiz biliyoruz da peki daha az atık atmak ve bu atıkları evlerimizde salon dekorasyon fikirleri için evimizin ihtiyaçlarına yöneltmeyi ne kadar becerebiliyoruz?

Bu konuda benim tek yaptığım şey şişeleri atmamak oluyor! Ya sizin?

Hiç unutmuyorum teyzem anlatır. Eskiden 1980’li yıllarda büyük teyzem fırından aldığı ekmek gazetelerini biriktirip satarmış ve karşılığında fırından ekmek alırmış. “Atılacak var, atılmayacak var!” der hep bizim ailenin hanımefendileri. Ev hanımları veya kendisine bu işi hobi edinen insanlar; iyi ki varsınız.

Mutfaklarınız ve salon dekorasyon için birbirinden ilginç birçok geri dönüşüm tasarımlar, fikirler var. Size bu tasarımlardan salonunuz için yapabileceğiniz birkaç önerimiz var.

Geri dönüşüm tasarımlarını görünce her şeyi atmadan önce en az bir defa bakıp bundan ne yapsam diyeceksiniz. Üstelik birbirinden şık olmasının yanında modernize edilmiş tasarımlar.

Avizeyi hiç bu kadar renkli ve büyük görmemiş olanlarınız varsa şaşırmasın lütfen. Sebze kasalarından bir araya gelen ve dekorasyona renk katmak için tasarlanmış avize büyük salonlar için renkli mobilyalara eşlik edecek.

geri dönüşüm avize modeli

Evlerimizde en çok kırılan eşyalar tabure ve sandalyeler olmuyor mu? Gerek bahçede gerekse çocuklar için hazırlanabilecek kovalar içine yerleştirilen küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratan geri dönüşüm tabureler en çok çocuk odasına yakışacak. Bu tabureleri gönlünüzce farklı renklerde hazırlayabilirsiniz.

geri dönüşüm tabure modeli

Okumayı sevenlerin en büyük sıkıntısıdır bir zaman sonra kitaplarını nereye koyacağı. Artık sıkıntıya gerek yok. Bu tasarım sizi sizden alacak! Kitap severler için birebir “al, oku, yerine koy”. Kitaplık derdi yok. Geri dönüşüm tasarımlarının günümüzde sınır tanımaması beni ayrıca mutlu ediyor. Bu kitapları görünce keşke ben de birilerine hediye etseydim ya da kağıt toplayanlara vermeseydim dedim.

Bunu Okudunuz mu?  Yaratıcı Ev Dekorasyonu Ürünleri

kitaplardan koltuk tasarımı

Çok şık bir kitaplık daha! “Eskiyen piyano, kitaplık olur mu?” demeyin oluyor. Yüksekte duruşu ve piyanonun rengi her türlü mobilyaya uyum sağlar ve ara antrelere, kapalı balkonlara yerleştirilebilir.

piyano kitaplık modeli

Her evde böyle bir televizyon olmalı. Eski televizyonunuzu atmadan önce iyice düşünün. Çocuklar için onları sakinleştirecek, onlara arkadaşlık edecek ve aynı zamanda onların sorumluluk kazanmasında büyümelerini destekleyici bir akvaryuma dönüştürün.

geri dönüşüm akvaryum modeli

Eski paletlerden ne olur; ancak sobada yakılır diye düşünenler bu modelleri gördükten sonra çok ama çok üzülecekler. Artık günümüzde paletler salonlarda, balkon tasarımlarında, bahçe tasarımlarında sık sık karşımıza çıkan geri dönüşüm materyalleri oluyorlar.

paletlerden balkon mobilya modeli

Geri dönüşümde daha neler var neler… Sırasıyla hepsine göz atacağız. Takipte kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ