23.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Oha Diyeceğiniz 12 Fotoğraflı ipucu

  • 13 Temmuz 2015
  • 951 KEZ OKUNDU

Oha diyeceğiniz 12 fotoğraflı ipucu, bilgi, japonlar, tarantula, dünyanın en çirkin köpeği yarışması, kimera, sticker, Candy Crush, ördek, dağ keçileri

Amerikalı bir organizasyon şirketi her yıl “dünyanın en çirkin köpeği” yarışması yapıyor. 2015’de seçilen en çirkin köpek işte bu: İsmi Quasi-Modo. Sahibi bir veteriner. Doğuştan kamburu olan Quasi-Modo’yu 5 yıl önce bir hayvan barınağından almış.

Geçmiş yılların şampiyon köpekleri de Quasi-Modo kadar çirkin. Mesela bunun ismi Peanut. Yani fıstık. Hakikaten de fıstık gibi maşallah. Bunun ismi Beloved. Yani sevgili. Kızınca daha da çirkin oluyor. Bu köpeğin ismi ise Elwood. Yarışmayı kazanmasında ağzında tutamadığı dili etkili olmuş.

Bu bir Tarantula eşek arısı. Ona böyle bir isim verilmiş, çünkü tarantulaları avlayarak besleniyor. Tarantulaların üstesinden gelebilmesini ise iğnesine borçlu. Bu arının zehri neyseki bir insanı öldürecek kadar yüksek değil. Ama ısırdığında, iğneli bir hayvanın insana verdiği en yüksek acıyı veriyor.

Bu araba Lego ile yapılmış bir sanat eseri. Gövdesi, tamponu, farları, hep Lego parçalarıyla yapılmış. Bir gün yolunuz Kaliforniya Legoland’e düşerse kendi gözlerinizle de görebilirsiniz.

Japonlar bunu da yaptı. Bu bir yenilebilir telefon kılıfı. Japonya’da bir pastane satıyor. Karnınız acıktığında telefonunuzun kılıfını yiyorsunuz. Hijyen koşullarına uygun olmasa da satın alan epey insan varmış.

“Kimera”, bir organizmanın, kendi dışında başka bir organizmanın hücrelerini barındırmasına deniyor. Bu anomaliden dolayı örneğin farklı göz rengine sahip insanlar var. Bu gözlerden biri o kişiye ait, biri de aslında bir başka kişiye. İnternette “iki yüzlü kedi” diye bilinen bu kedi de görüntüsünü Kimera’ya borçlu. Yüzünün bir yarısı adeta bir başka kediye aitmiş gibi görünüyor. Bu da kimera bir at. Siyah mı yoksa kahverengi mi olacağına karar verememiş gibi bir görüntüsü var.

Bunu Okudunuz mu?  Cumaya Gidiyoruz Klibi izle

Havalanında böyle bir bavul görürseniz sakın panik olmayın, çünkü bu sadece bir sticker. Satın alıp bavulunuzun üstüne yapıştırıyorsunuz. Çok tehlikeli ama kendinize uyuşturucu kaçakçısı görüntüsü bile verebilirsiniz. Hava atmak isterseniz de bu sticker’la ortalıkta, para babası gibi dolaşabilirsiniz.

Bu ördek şeklinde çilek internetin yeni ünlülerinden. Facebook’ta paylaşıldı, sonra bütün dünyaya yayıldı.

1880’li yıllarda Avustralya’da ve Amerika’da kanguru ile insan boksu çok yaygınmış. Öyle ki, bu saçma dövüşü izlemeye yüzlerce insan geliyormuş. Otuzlu yıllarda hayvan hakları savunucularının baskısıyla kanguru-insan boksu yapılmamaya başlanmış.

Bu, kedi şeklinde bir mum. Eridikten sonra kedinin iskeleti kalıyor. Yaratıcı ama bir o kadar da tuhaf bir fikir aslında.

Candy Crush’ı yapan firmanın, oyundaki şekerleri gerçeğe dönüştürdüğünü biiyor muydunuz? Candy Crush oynarken bir yandan da şekerlerini yiyebilirsiniz. Ancak maalesef oyundaki kadar iştah açıcı görünmüyorlar.

Dağ keçileri adı üstünde, dağda yaşıyor. Onlar için dağın, düz ovadan farkı yok. Hele de yaşadıkları mekan taşlıksa ortaya işte böyle inanılmaz görüntüler çıkıyor. Evet, bu keçiler sarp kayalara, kaya tırmanışı yapanların ağzını açık bırakacak kadar rahat tırmanıyorlar. Tutunacak hiçbir yeri olmayan kayalıklarda bile yukarı doğru sürünerek ilerliyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ