23.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Mucizevi Kuruyemişler ile Zayıflama

  • 30 Eylül 2014
  • 856 KEZ OKUNDU
Mucizevi Kuruyemişler ile Zayıflama

Mucizevi Kuruyemişler Nelerdir Görelim..

Badem

Kuruyemişler, Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Böbrek ve mesane yollarındaki iltihaplara iyi gelir. Baş ağrısı karaciğer ve böbrek ağrılarını hafiflet.

Fındık

Vücuda kuvvet verir. Kalp rahatsızlıklarının en önemli nedeni olan yüksek kolesterolün düşürülmesinde en önemli ilaçtır. İnsan vücuduna yaralı kalsiyum, demir, karbonhidrat, yağ ve çinko ile metabolizmayı düzenler, kemiklerin gelişmesini sağlar. E vitamini açısından zengindir. Kansızlığa karşı koruyucu etki yapar. Kanser yapıcı etmenlerin oluşmasını önle

Beyaz leblebi

Mide suyunu çekmede ve zayıflamak isteyenler için açlıklarını bastırmada önemli bir işleme sahiptir.

Sarı leblebi

Hammaddesi nohuttur. Vücudu kuvvetlendirir. Anne sütünü artırır.

Antep fıstığı

Antep fıstığında kolesterol yoktur. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığı riskini azaltır. Antep fıstığı, protein yönünden 2 kat, fosfor yönünden 4 kat etten daha üstündür. İnce bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler.

Yer fıstığı

Vücudun gelişmesini sağlar. Beden ve zihin gücünü artırır. Göğsü yumuşatır. Öksürük söktürür.

Kabuklu yer fıstığı

İçeriğinde sabit yağ ve proteinli maddeler vardır. Böbrek ve safra kesesi ağrılarını hafifletir.

Ay çekirdeği

Ay çekirdeğinin içeriğindeki yağ, damar sertliğini giderir. Kalp, sinir hastalıklarını önler. Bol E vitamini ve protein içerir. Cinsel gücü artırır. İktidarsızlığı önler.

Kabak çekirdeği

Günde çocuklarda 10-15 adet, büyüklerde 20-30 adet kabak çekirdeği yenmelidir. Tenya solucanlarını gidermek için de kabak çekirdeği iyi bir ilaçtır

Mısır

Yüzde 18.3 gibi yüksek oranda lif içerir. Mısırın içeriğindeki yüksek karbonhidrat enerji seviyesini yükseltir. İçinde protein, kalsiyum, demir, fosfor ve A vitamini bulunur.

Diğer Kuruyemişler

Fındık

Fındık, ananas ile birlikte yenirse kalp çarpıntısını keser, böbrek zafiyetini ve idrar yanmasını giderir. Fındık, şeker veya bal ile macun yapılarak yenirse öksürüğü keser, bağırsakları kuvvetlendirir. Kalp sağlığını korur, kanseri önler, kolesterolü düşürür, şeker oranını ayarlar. Ayrıca kemik ve dişlerin gelişimi için gerekli çinko açısından en iyi besindir.

Bunu Okudunuz mu?  Suyun Faydaları Nelerdir?

Ceviz

Kalp dostu olarak bilinen ceviz, cinsel gücü ve isteği artırır. Mikrop öldürücü, kan temizleyici ve kuvvetlendirici, yara kapatıcı faydaları vardır. Cildi besler ve cilt hastalıklarına karşı iyi gelir. Zekayı geliştirir.

Badem

Öksürüğü azaltır, balgam söktürür. Vücutta kan yapımını artırır. Bedenin ve zihnin yorgunluğunu giderir. Böbrek, mesane ve üreme yollarındaki iltihapları yok eder.

Leblebi

Şişmanlatmaz, mide suyunu, asidini çekerek mide ekşimesini ve yanmasını önler.

Çam Fıstığı

Şifa deposu olarak bilinir. Günde 100 gram tüketildiğinde günlük kalori gereksiniminin yüzde 20’si, proteinin, yüzde 33’ü, yağın yüzde 73’ü magnezyumun yüzde 28’i ve demirin yüzde 73’ünü karşılar. Kan şekerinin yükselmesini önler.

Ay Çekirdeği

Tohumundan yağ elde edildiği için yetiştirilmektedir. Taşıdığı maddeler açısından kolesterol, yüksek tansiyon, anjin, damar sertliği, ateş, sinir bozukluğu ve sıtmaya iyi geldiği biliniyor.

Kuru İncir

Şeker, organik asitler, sabit yağ, A, B, C vitaminleri içerir.ayrıca göğüs yumuşatıcı ve balgam söktürücü olduğu bilinmektedir.

Kuru Üzüm

İçerdiği maddeler açısından en önemlisi glikozdur. Çok kuvvetli bir gıdadır. Üzüm ayrıca idrar artırıcı ve müshil etkilerde gösterir. Diş çürümesini engeller, Sindirim sorunu olanlara çok iyi gelir. Ayrıca unutkanlığa iyi gelir.

Keçi Boynuzu

İdrar arttırıcı etkileri vardır. İshale ve şişmanlığa faydası vardır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ