23.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Modern Mutfak Perde Modelleri

Modern Mutfak Perde Modelleri

Mutfaklar biz kadınların yaşam alanında en çok kullandığı bölüm oluyor. Hele bir de ev hanımı iseniz en çok zamanınız mutfakta geçiyor. Mutfak perde modelleri o açıdan çok önemli oluyor.

Mutfaklarınız nasıl olursa olsun sizin kendi istediğiniz gibi mutfak perde modelleri dekorasyonuna sahipse gerisi teferruat. Yemek yapmaktan da arkadaşlarınızla içtiğiniz kahveden de büyük bir zevk alacaksınız.

İnsanın ruhunu sıkan bir mutfakta nasıl yemek pişirilir ki? Mutfak bir kadın için çok ama çok önemlidir. Mutfak mobilyası, mutfak halısı, mutfağın beyaz eşyası ve tabii ki mutfak perdeleri. Günümüzde artık bunlar bir bütün olarak dekore ediliyor mutfaklarda.

Mutfak perdesi bilinçsizce alırsanız ve mutfağınıza uyumlu değilse sizi kısa sürede sıkar ve içinize sinmeden kendinizi yeniden mefruşat mağazalarında buluverirsiniz.

Mutfak perdeleri büyük bir titizlik ister. Görsellik ön plana çıkar gibi görünse de pamuklu perde kumaşına sinen yağ kokusu ve lekeler kolay kolay çıkmayacaktır. Mutfak demek kazaların sık sık yaşandığı yer demektir. Mutfakta en istemediğimiz lekelerin başında çay, kahve, nar  ve çamaşır suyu gelir. Bunları göz önünde bulundurmalı. Perdelerde artık leke tutmayan ve su bile geçirmeyen yeni kumaşlar mevcut.

Mutfak pencerenizin boyutunun önemi yok. Yeter ki doğru yere doğru perde modeli uygulansın. Mutfak perdeleriniz için sizlere fikir verecek modellere buyurun hanımlar.

Modern Mutfak Perde Modelleri

Yazlık evlerde ve dubleksler de bahçeye açılan cam kızaklı kapılarla istediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman kullanacağınız pratik ve aydınlık bir mutfak. Eee buna uyumlu olarak hazır perde tercih edilmiş. Güneşi alan küçük desenli mobilyaya uyumlu tonlarda olmasının yanında lekelerden uzak kalışı da oldukça hoş.

yeni sezon mutfak perde modelleri 1

Koyu tonlar mutfağa daha ağır bir görünüm kazandırıyor. İki renkli mutfak dolapları son yılların en popüler tercihi oluyor. Bu örnek de öyle olmuş. Mutfakta alt kısmı beyaz üst kısmı şarap kırmızısı tonu tercih edilmiş. Pencere küçük olunca perde tezgah önünde olunca ancak bu kadar kullanışlı bir perde modeli tercih edebilirdi. Beyaz düz perde ve üzerine açık ton fon ile sizin de bu model mutfağınız varsa tercih edeceğiniz perde modelleri arasına listeleyin.

Bunu Okudunuz mu?  Yılbaşı Süsleri Kendin Yap

yeni sezon mutfak perde modelleri 5

Beyaz ve geniş bir mutfağınız varsa kırmızı beyaz uyumu ile mutfağınızı renklendirme zamanı. Stor perde ve tül ile mutfakta bu denli bir uyum yakalamak zor da değil. Stor perdeleri küçük pencerelere uygulamak daha kolay oluyor. Gösterişli bir mutfak perdesi arayanlara.

yeni sezon mutfak perde modelleri 3

Her mutfak geniş olmuyor. Küçük evlere yapılan bir tabir vardır ya “kutu gibi” aynen bu mutfak da öyle kutu gibi. Ama hiçbir şeyi eksik değil. Küçük mutfak pencereleriniz varsa kendi mutfak eşyalarınıza uyumlu sadece mutfak penceresi üzerine yapacağınız renkli çiçekli beyaz bu şirin perde büyük perdelerden daha çok göze çarpan bir model.

yeni sezon mutfak perde modelleri 4

Yuvarlak köşeli mutfaklar öyle fazla değil. Dubleks dairelerde daha çok ön plana çıkan yuvarlak köşeli mutfaklar. Bu köşeye gelince nasıl bir model olmalı diye düşünenler için oldukça kullanışlı ve şık bir mutfak perdesi modeli. Pencereler tezgah üstünde tavana kadar olunca mutfağa kattığı aydınlık paha biçilemez. Ama bu pencereler için de tül olmazdı gerçekten. Bunun yerine pencerelere uygulanan, aydınlığı kapatmayan stor perdeler ile pencereler kapatılırken üst fonlarla mobilyayı ön plana çıkaran renkler tercih edilmiş.

yeni sezon mutfak perde modelleri 2

Mutfak dolapları tek renk olanlar ve mutfakta yemek masasına yeri olanlara şık duracak modellerden birisi. Mutfak masası ve mutfak perdesi kombini ile mutfağınızı tamamlayabilirsiniz. Mavi altın sarısı kumaş tercih edilmiş olan modelde fon olmasa daha şirin olurmuş. Fazlalık bazen göze batabiliyor.

yeni sezon mutfak perde modelleri 6

Stor ve kendinden desenli perdeler mutfaklarda öyle güzel durmuyor. Bunun yerine daha şirin ve sizi sıkmayacak desenlerde ve içinize sinen tül veya kombin perdelere göz atmanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ