14.06.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Mikla Restaurant Beyoğlu Taksim

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Şef ve kurucu Mehmet Gürs tarafından Ekim 2005’te açılan Mikla Restaurant, çağdaş restoranlar statüsüne girerek Asmalımescit Beyoğlu’nda yerini aldı.

Türk ve İskandinav birikimini yansıtmaya çalışan Mikla Restaurant, bu misyonunun öncesi olma yolunda ilerlemek istemektedir. Lezzetli yemekleri ve muhteşem manzarasına şık ve modern sunumu ile keyif veren müziklerini de katan Mikla, kısa sürede İstanbul’un en iyi restoranları arasına girmeyi başarmıştır.

Yeni Anadolu Mutfağı

“Bölge mutfağını taze bir bakış açısı ile ele alma vakti geldiğinin düşüncesindeyim. Geçmişteki zengin mutfak kültürlerinin hem bugün hem de gelecekte var olabilmeleri için yeni bir yaklaşım vazgeçilmez. Yeni Anadolu Mutfağı’nın kalıpları yok; mutfağa bir yaklaşım, onu algılama ve ele alma biçimidir. Bu yaklaşım birçok şekilde ve alanda yorumlanmalıdır.”

Mehmet Gürs

Hem yerli hem de yabancı konukları çok iyi bir şekilde ağırlanıp memnun bir halde restorandan ayrılmalarına özen österen Mikla’nın kadrosu, bu özelliğiyle de övgüler almaya devam etmektedir. Yeme-içme sektöründeki platformunda üst sıralara çıkmaya çalışan Mikla Restoran, Aralık 2012’de yarattığı “Yeni Anadolu Mutfağı”konseptiyle başarısını günden güne arttırmıştır. Kullanılan malzemelerinin yarattıkları konsepte uygun olmasına da özen gösteren Şef Mehmet Gürs mutfağında, Anadolu’nun her köşesinden özenle seçilen malzemeleri kullanıyor.

The Marmara Pera’nın çatısında bulunan Mikla’nın barı, eski İstanbul’un muhteşem tarihi manzarasını selamlamanızı sağlıyor. “Uçan martılarla göz göze geldiğiniz yer” olarak tanımlanan bu mistik ambiyansla keyifli bir gece geçireğiniz barın dekorasyon ve müziği de fazlasıyla beğeninizi toplayacaktır. Özel günlerinize de ev sahipliği yapmak isteyen Mikla Restoran, sizler için isteğinize uygun çözümler üretiyor. Doğum günleri, partiler, konferanslar ve iş yemekleri için deneyimli personele sahip olan Mikla, etkinliklerinizi memnun bir şekilde sonlandırmak için elinden gelen yapacak. Böyle özel atmosferde keyifli vakit geçirmek için Mikla’yı ziyaret etmeyi unutmayın.

Bunu Okudunuz mu?  Fedora Bistro Cafe Beyoğlu

Mikla Restaurant Çalışma Saatleri

Yemek servisi her gün : 18:30 – 23:30
Bar her gün : 18:00 – 02:00

Mutfak Türü

Dünya Mutfağı

Neyi Meşhur?

Ünlü şef Mehmet Gürs’ün hazırladığı zengin menüsü, nezih ortamı ve caipirinhası

Mikla Restaurant Özellikleri

  • Alkol servisi var
  • Klima, ısıtıcı var
  • Wi-fi
  • Dış Mekan
  • Teras
  • Vale
  • İş yemeği
  • Romantik yemek

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
ADRES
The Marmara Pera Hotel, Asmalımescit Mahalllesi, Meşrutiyet Caddesi, No 15, Beyoğlu, İstanbul
TELEFON
0 212 293 56 56
  • 20 Ekim 2015
  • 1.467 KEZ OKUNDU