22.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Kıskanç Sevgili ile Baş Etme Yöntemleri

  • 20 Ekim 2015
  • 1.348 KEZ OKUNDU
Kıskanç Sevgili ile Baş Etme Yöntemleri

Kıskanç sevgili ile baş etme yöntemleri adlı yazımızda sevgilimin kıskançlıklarından bıktım diyenler ne yapmalı? Kıskanç sevgiliyle baş etme yolları nelerdir?

Kıskanç sevgili iyidir derler lakin bunu reddedenler de var!

Her ne kadar hem erkeklerde hem kadınlarda kıskançlık görülebilen bir duygu olsa da, bu konuda erkeklerin biraz daha yoğun duygular altında oldukları bir gerçektir. Ülkemizde olduğu gibi özellikle erkek egemen düşüncenin ağır bastığı ve biraz daha kadın haklarının alt düzeyde olduğu yerlerde erklerin bu kıskançlıkları ilişkileri zamanla öldürecek düzeye gelebiliyor. Ancak biraz daha onların kıskançlıklarını kontrol etmelerine yardımcı olacak uyumlu bir birliktelik yakalamak da kadınlara kalır. Kıskanç sevgiliniz konusunda kendinize ne yapmanız gerektiğini soruyorsanız birkaç yöntemden bahsedelim size;

Maalesef birçok erkek kadınların yakın erkek arkadaşları olmasından hoşlanmaz ve bazen bunu da açık açık bazen de üstü kapalı bir şekilde dile getirir. Sadece arkadaş olduğunuz erkek arkadaşlarınızla sevgilinizi tanıştırmak ve onlara güvenmesini sağlamak ilk önceliğiniz olmalıdır. Onlara güvenmedikçe size de güvenmeyecektir ve arkadaşlarınızın sevgilinizin gözünde iyi bir izlenim bırakmalarını sağlayarak bu güveni sağlayabilirsiniz. Siz de tabi ki bu esnada arkadaşlarınızla ilişkilerinizin hep arkadaşça kalacağına dair hissiyatı ona vermelisiniz.

Bazen sevgililerimize ayırdığımız vakitten daha çok arkadaşlarımıza vakit ayırdığımız bir gerçektir. Erkeklerin bu durum sevgililerinin gözünde ne kadar yer kapladıkları konusunda kuşku yaşamalarına neden olabiliyor ve arkadaşlarınızla sevgiliniz arasında zaman konusunda denge kuramadığınız ortaya çıkıyor. Erkek arkadaşınıza ayırdığınız vakte bu nedenle dikkat ederek sevgilinizin içini rahat tutmalısınız. Arkaya sürekli itildiğini hisseden bir erkeğin devamlı kıskançlık duygusu körüklenecektir.

Sevgililerini bazı kadınların kıskandırmaları halinde daha çok sevileceklerine dair düşünceleri olabiliyor. Bu şekilde erkekler kasıtlı bir kıskanmaya maruz bırakıldıklarında, kıskançlığı kalıcı olarak içselleştirebiliyor ve size bir daha güvenmeme yönünde düşüncelere sahip olabiliyor. Onu kıskandırmayı sizi daha çok sevsin diye planlıyorsanız yeniden bu planınızı gözden geçirmelisiniz.

Bunu Okudunuz mu?  Eşinizi Facebook'tan silin!

Erkek arkadaşınız ya da eşinizin tabi ki sınırlarını öğrenmek de oldukça önemlidir. Kişisel özgürlüklerinize eğer ciddi müdahalelerde bulunmuyorsa gözünüzde ufak kıskançlıkları büyütmeyin. Erkekler için bazen çok da büyük olmayan kıskançlıklar, kadınlar için fazla gelebiliyor ve ilişkiler bu nedenle ayrılıkla sonlanıyor.

Elbette ki kesin bir şekilde kıskançlığın üstesinden gelinemeyeceği anlaşıldıysa ve yaşamınızı uyumlu bir şekilde sürdüremiyorsanız düşünmeniz gereken ihtimaller arasında ayrılık da vardır. Size ayrılığın geçici acısından uyumsuz bir ilişkiye devam etmek çok daha fazla zarar verecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ