22.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Kırıntı Restaurant Cafe İstanbul

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Kırıntı Restaurant nerede? Kurucusu kimdir? Şubeleri, moda, bağdat, bebek, nişantaşı restoran özellikleri, çalışma saatleri, neyi meşhur, mutfak türü nedir?

Kırıntı Restaurant Hakkında

Kuruluşumuz..

Kırıntı 28 Ağustos 1981 Cumartesi tarihinde İstanbul, Moda’da, bir binanın giriş katındaki 35 metrekarelik bir alanda toplam sekiz masa ile Kırıntı Büfe olarak açılmıştır.

Kurucusu Fuat Eşref Erdoğan, 1956 doğumlu ve Ankara Siyasal Bilgiler mezunudur.

Kendisi açılış sabahını şu sözlerle anlatıyor… “Açılışın yapılacağı Cumartesi sabahı, halen bir bulaşıkçımız yok! Marangozumuz, gönüllü olarak, bir günlüğüne bulaşıkçımız olma teklifini getirir..” 1980’lerin ilk yarısı; Toptan üreticiler ya da perakendeciler henüz yok, sadece sağda solda paslanmaz işleyen birkaç atölye var! Dolayısıyla gerekli malzemeler bir araya getirilene kadar epey çaba gösterilmesine rağmen, ne yazık ki hiçbiri istenilen kalite ve kullanışlılıkta değildi. “Dükkanımız küçük olsa da, küçümsenmeyecek sayıda misafir ağırlıyoruz. Bu gayretimizin yanında, misafirlerimizin desteği ve iyi niyeti, aramızdaki duygusal bağı gün be gün güçlendiriyor. Kendi isteğiyle, ellerinde bitmemiş sandviçleri olduğu halde, ayakta devam etmeyi göze alarak kalkıp yeni gelenlere yer veren o güzel Moda’lılar… Kırıntı’yı evleri gibi gördüler, kendi mekanları gibi benimsediler.” Kırıntı Moda’nın dışına taşıyor! Ve gün geldi, oluşan bu sinerji, Kırıntı’yı semt dışına taşımamızı zorunlu kıldı. Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu’nun Uluslararası Spor Bayramı için Catering hizmetinin Kırıntı tarafından sağlanmasını istemesiyle Nisan 1988 itibariyle ilk Catering hizmetimizi verdik. Türkiye’nin en kaliteli üniversitelerinden birine böylesi anlamlı bir günde hizmet vermek, bizi üniversite gençliği ile tanıştırdı. Devamında Robert Kolej, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Taşkent Yatı, Şile’deki Marlboro Howercraft gösterileri, St. Joseph şenlikleri, Lion’ların Hasbahçe Yıldız Sarayı’ndaki geceleri derken Catering hizmetlerimiz birbirini kovaladı. Ve nihayet, tüm İstanbullu bizi tanımaya başladı. Türkiye’de bir ilk: “Karavan Büfe” ve Drive-in… 6 m2 içinde jenaratör, pişirme üniteleri, sıcak su, yazarkasa, 2 kişilik personel yatağı ve WC ile pırıl pırıl bir gezer Kırıntı oluşturduk. 1956 model bir jeep, mini karavanımızı İstanbul sokaklarında bir Catering davetinden diğerine taşıyordu. İnsanların şaşkın bakışları arasında kepenklerimizi açıyor ve servise başlıyorduk. Bazı günler yaşlı jeepimiz arızalansa da, yollarda kalsa da heyecanımız ve gayretimiz, bizi her defasında gideceğimiz yere ulaştırıyordu.

Bunu Okudunuz mu?  Cookshop Tasting Cafe İstanbul

Karavanımızı sabit bir yere park etsek mi? Fakat burası A.B.D değil. Zamanın kalıpçı bürokrasisine takılıyoruz. 2 ay gibi kısa bir süre çalışmamıza izin veriliyor. Dönemin Belediye Başkanı, bu yeni uygulamamızı beğenmesine beğense de, “Çocuklar, lütfen şu aleti kaldırın. Sizi gören herkes izin talebinde bulunuyor. Baş edemeyeceğiz. Daha sonra size özel bir izin çıkarırız” der..

Böylece ne yazık ki karavanımız İstanbullulara veda eder.. 1990 lı yılların ilk yarısı: Erenköy Kırıntı doğuyor! Fuat Erdoğan: “’Neden ikinci bir dükkan açmıyorsunuz?’ sorusu o kadar çok soruluyor ki ben bile kendimden şüphe ediyorum, ‘acaba cesaretimi mi yitirdim?’ diye. Yine bu dönemde Bağdat Caddesi, İstanbul Anadolu yakasının en müstesna köşelerinden biri haline gelmiştir. Bostancı’dan Kadıköy’e uzanan bu geniş caddenin göbeğinde sağlı sollu dükkanlar açılmakta, sinemalar, meşhur markaların mağazaları, cafeler, lokantalar ve pasajlar günden güne çoğalmaktadır. Her gün yüzlerce insanın arşınladığı bu seçkin caddenin Kırıntı için önemli ve büyük bir adım olduğunu düşündük. Güçlü ve sağlam, birbirine inanan ve güvenen bir ekibe ihtiyacımız vardı. Sonuna dek Kırıntı için çalışacak bir ekibe…

Böylece Kemal Şedele, Deniz Erkul ve Fuat Erdoğan, Erenköy’deki Kırıntı projesi için bir araya gelir. Bağdat Caddesi Kırıntı, 14 Şubat 1999’da, Sevgililer Günü’nde kapılarını misafirlerine açar. 2000 ler.. Kırıntı Avrupa Yakasında! Kırıntı’yı Avrupa yakasında görmek isteyen misafirlerimize kulak vermemizle yeni yerimiz Nişantaşı oluyor. Zehra Uçar sayesinde, Abdi İpekçi Caddesi’nde eski, virane bir apartman, bir restoranın gereksinim duyacağı tüm özelikleri taşıyan bir proje ile yeni baştan inşa edildi. Bu da Nişantaşı Kırıntı’nın ilk imtihanı oldu, tüm maliyetlerimiz ikiye katlanmış durumdaydı! Tamam mı, devam mı? Devam!

Nişantaşı Kırıntı tümüyle yabancı markalar ile donatılmış Abdi İpekçi Caddesi’ndeki ilk Türk Marka oldu! “Burada hiçbir Türk Markası yaşayamaz!” diyenlere kulaklarımızı tıkadık ve Deniz Erkul’un menülere katkılarıyla yolumuza devam ettik..

Bunu Okudunuz mu?  Gina İtalyan Restoranı Kanyon AVM

Bugün, Nişantaşı Kırıntı, çeşitli dergilerden ve gurmelerden övgüler alarak hizmetine devam ediyor. Ve 2009… Bebek Kırıntı sizlerle! Bebek şubemiz Han Tümertekin ve Zehra Uçar’ın eşsiz tasarımlarıyla 2009 yılında sizlerle buluştu ve basın tarafından ‘En İyi Mekan Tasarımı’ ödülüne layık görüldü.

1981 yılında başladığımız Kırıntı serüvenimize; yeni adreslerimiz, sizlere ilk günkü heyecanımızla en iyi hizmeti sunan dinamik ekibimiz ve kendini hep yenileyen menümüzle devam ediyoruz!

Kırıntı Restaurant Şubeleri

Kırıntı Nişantaşı

Adres: Abdi İpekçi Cad. No:28/1 Nişantaşı – İstanbul
Tel : 0 (212) 291 26 92

Kırıntı Bebek

Adres: Cevdetpaşa Cad. No:35 Bebek – İstanbul
Tel : 0 (212) 257 67 27

Kırıntı Restaurant Moda

Adres: Ferittek Sok. No:15/1 Moda – İstanbul
Tel : 0 (216) 346 07 70

Kırıntı Bağdat Caddesi

Adres: Bağdat Cad. Kınayman Sit. No:345 B Blok Erenköy – İstanbul
Tel : 0 (212) 356 64 68

Kırıntı Restoran Özellikleri

  • Paket servis
  • Alkol yok
  • Klima, ısıtıcı
  • Wi-fi
  • Dış mekan var
  • Tatlı, pasta
  • Yemek

Çalışma Saatleri

Her gün : 08:30 – 23:30

Neyi Meşhur?

Gozo burger, mekan

Mutfak Türü

Dünya Mutfağı

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
ADRES
Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Ferit Tek Sokak, No 21/A, Kadıköy, İstanbul
  • 28 Ekim 2015
  • 1.801 KEZ OKUNDU