22.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Gömlek Nasıl Giyilir? Gömleği Giyme Tüyoları

  • 08 Temmuz 2016
  • 6.017 KEZ OKUNDU
Gömlek Nasıl Giyilir? Gömleği Giyme Tüyoları

Son zamanlarda sıkça gözümüze çarpan ve acil müdahale gerektiren bir konuya yani gömlek nasıl giyilir konusuna parmak basıyoruz.

Gömlek giymeyi biliyor muyuz?

Gömlek giymek incelik isteyen bir iş… Peki hangi desenleri kullanmalı? Hangi gömleği nasıl giymeli? Vücut tipine göre giyinmeyi biliyor muyuz?

gomlek nasil giyilir 1

Eğer bacaklarınız çok kısaysa orta uzunlukta şortlar giymekten acil olarak uzaklaşmalısınız. Gömlekle şort kombini yapmak çok basit gözükse de her zaman işin aslı öyle olmuyor. Uzun gömlekler şortlarla kombinlendiğinde vücudu kısaltan bir görüntü meydana çıkıyor. Haliyle şort gömlek kombini yapılacaksa hafif, açık renkli gömlekleri tercih edip bu yönde kombinlemeniz doğru olacaktır.

gomlek nasil giyilir 2

Desenli gömlekler giyecekseniz kombinlerinizin geri kalanında sadeliğe kaçmakta fayda var. Çok desen fazlalığı göz yoracaktır ve zaman zaman rüküş gözükmenize neden olacaktır.

gomlek nasil giyilir 3

Gömlekleri giyerken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi göğüs ölçüleriniz. Çok dar gömlekler ve iri göğüsler ne yazık ki iyi bir görüntü oluşturmuyor. Gömlek yerine önü açık bluz tercih etmek daha yerinde bir seçim olacaktır. İri göğüsler nedeniyle gömleğin şekli bozuk gözüküp, düğme aralarından fırlayan memeler hiç bir kıyafetle güzel durmayacaktır. Aman dikkat!

gomlek nasil giyilir 4

Elbise gömlek ikilisini herkesin giymemesi gerekiyor… Bazı durumlarda çok şık dursa da vücut ölçülerinizin bu kombini yapmaya müsait olması gerekli. Elbisenin boyu bacak boyunuzla orantılı olmalı, gömleklerin rengi uygun olmalı, doğru desenler seçilmeli. Kısa boyluysanız gömlekle elbise kombinasyonundan kaçınmalısınız.

gomlek nasil giyilir 5

Daracık gömlekler yerine bol, dökümlü gömlekleri tercih edip sportif bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu arada laf aramızda kalsın bankacı gömleği dediğimiz vücudu sıkı sıkı saran, çizgili gömleklerin modası geçeli çok oluyor…

gomlek nasil giyilir 6

Kesinlikle gömleğin nasıl daha iyi durabileceğini daha iyi anlatan bir fotoğraf olamaz! Lütfen gömlekleri lise çağındaki gibi pantolondan, etekten aşağıya salmayalım. İçeri toplandığında çok daha şık durduğunu siz de göreceksiniz.

Bunu Okudunuz mu?  Plaj Modası Trendi

gomlek nasil giyilir 7

Kısa kollu gömlek giyecekseniz kolları kıvırmadan dışarı çıkmayın! Etekle kombinlenebilecek büyük beden bir gömleği kalın bir kemerle kombinleyip bambaşka bir görünüm yakalayabilirsiniz.

gomlek nasil giyilir 8

Düğmelerden yoruluyorsanız bağlamayı deneyin! Etekler, skinny jeanler ve her tür ayakkabıyla uyum sağlayan gömlek bağlama stilini seveceksiniz.

gomlek nasil giyilir 9

Zoraki güzellik anlayışına uymak zorunda değilsiniz. Bedeninizi sevin. Bunun en güzel yollarından birisi doğru kombini yapmaktan geçiyor. Beliniz inceyse çan etekler ve gömlekler üzerinizde harika duracak!

gomlek nasil giyilir 10

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ