19.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Go Mongo Meydan Ümraniye

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Moğol mutfağının lezzetli barbeküleri Go Mongo Meydan Ümraniye’de..

Farklı lezzetler arayanların kısa zamanda tiryakisi olacağı Moğol Barbeküsünün Türkiye’deki ilk adresi Go Mongo Meydan, Suadiye Park’dan sonra İstinye Park ve Meydan Alışveriş Merkezlerinde açıldı..

Go Mongo Hakkında

Türkçe’ye Moğol Barbeküsü olarak çevirebileceğimiz bu otantik mutfağın doğuşu, Moğolistan’daki geleneksel av partilerine kadar uzanmaktadır. Yüz yıllar önce avlanma partilerinin ardından ziyafet çadırlarında toplanan Moğollar, et ve sebzeleri kılıçları ile dilimler ve bu karışımı kalkanların üzerinde, harlı ateşte pişirirlerdi. Bu fikir Batı’nın hizmet anlayışı ile modernleştirerek günümüz “Mongolian Barbeque” konsepti yaratılmıştır.

Batılılaşmış versiyonda pişmemiş et, sebze, sos ve baharatlar yiyecek barında sergilenir. Bu barın hemen yanında daire şeklindeki ızgara bulunmaktadır. Yiyecek barından müşteriler kendi zevk ve tercihlerine göre hazırladıkları karışımı ızgarada görevli şefe pişirilmek üzere teslim eder ve dilerlerse yemeğin hazırlanışını da izlerler. Go Mongo konsepti ise gelen misafirlerin Moğol Barbeküsü yanında Asya mutfağının seçkin yemeklerinden tatmalarına olanak sağlama fikri ile geliştirilmiş ve Güney Asya (Vietnam, Endonezya, Malezya, Tayland, Singapur, Japonya) mutfaklarının seçkin örnekleri Uzak Doğulu şefimizin yönetiminde menüye dahil edilmiştir.

Konseptimizin merkezinde duran “Mongolian Barbeque” ürünleri ile besleyici olduğu kadar lezzetlidir de. Yemeğin basit hazırlanış biçimi ve beş duyu organına hitap etmesi Go Mongo’nun yaratılmasında en önemli hareket olmuştur. Taze, düşük yağlı, yüksek vitaminli, sağlıklı karışımlar hazırlamak tüketicinin elindedir. Ayrıca et, balık, sebze sevenler kendi tercihlerine uygun zengin karışımlar oluşturabilirler. Bu konseptte yaratıcılığın limiti yoktur. Et, sebze ve baharat ve soslardan çok sayıda farklı karışım yaratmak mümkündür. Menümüzde yer alan diğer Asya mutfağı ürünleri Türk damak tadı ve beğenileri gözetilerek özenle seçilmiş ve uygulanmıştır. Go Mongo güncel, keşfedici, sosyal ve Doğu mutfağı ile Batı hizmet kültürünün buluştuğu bir konsepttir.

Bunu Okudunuz mu?  Şans Restaurant Levent

Yüzyıllar evvel Moğolistan’da düzenlenen av partileri ardından ziyafet çadırlarında toplanan Moğolların kılıçları ile dilimledikleri et ve sebzeleri kalkanlarının üzerinde pişirmeleri kökenine dayanan ve Türkçe’ye Moğol Barbeküsü olarak çevrilebilecek yemek anlayışı Go Mongo ile Türkiye’de de hayat buluyor.

Amerika ve İngiltere’nin yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde örneklerine rastlanan ancak Türkiye’de bir ilk olan “Mongolian Barbeque”, kısa sürede herkesin damak tadına uygun bir lezzet durağı oldu.

Moğol Barbeküsünün yanı sıra Go Mongo Meydan’da Güney Asya (Vietnam, Endonezya, Malezya, Tayland, Singapur, Japonya, Hint) mutfaklarından farklı lezzetler de yer alıyor.

Kendi yemeğinizi kendiniz hazırlayın..

Alışılagelmiş restoranlardan farklı olarak konukların kendi yemeklerini kendileri hazırladığı Go Mongo’da, açık büfede sergilenen et, sebze ve sos alternatiflerinden seçilen karışımlar özel bir sac üzerinde pişirilerek servis ediliyor.

Tavuk, hindi, dana ve kuzu eti seçeneklerinin yanı sıra 25 çeşit sebze ve farklı lezzetler oluşturmakta en büyük farkı yaratan 20 çeşit sostan seçilecek alternatiflerin karıştırılmasıyla oluşturulan ve “Mongolian Barbeque” usulü hazırlanan yemeklerde neredeyse sonsuz bir çeşitlilik yakalamak mümkün.

Mekanın dekorasyonu ve servis elemanları da Moğol konseptiyle uyumlu..

Tasarımı Yalın Tan& Jeyan Ülkü İç Mimarlık tarafından gerçekleştirilen Go Mongo’ların dekorasyonunda Moğol yaşam stilinin temel öğesi “çadır”ın mekan içindeki mimari yansıması en çok dikkat çeken dekorasyon unsuru.

Moğol göçebe çadırları kültürünün tavan, renk, doku ve tema olarak taşındığı Go Mongo Meydan’da sembolik ve stilize anlatımlarla Moğol kültür ve hayat tarzının bir çok bileşeni bir arada kullanılıyor. Sac üzerinde gerçekleşen yemek alışkanlıklarının sac masalar halinde yorumlandığı ve mızrak görünümlü aydınlatma araçlarının kullanıldığı mekanın detaylarında bu kültürün bir çok mesajını da bulabilirsiniz.

Bunu Okudunuz mu?  Elio Sedef Adası Restaurantı

Çalışma Saatleri

Her gün : 12:00 – 00:00

Neyi Meşhur?

Mangolu sufle, Go Mongo ice tea ve zencefilli limonata

Go Mongo Meydan Restaurant Özellikleri

  • Wi-Fi
  • Alkol Servisi Var
  • Klima, Isıtıcı var
  • Dış mekan
  • Yemek Kartları

Mutfak Türü

Asya, Moğol

Müzik Tarzı

Dünya Müzikleri

Ambiyans

Lüks, Şık, Trendy

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
ADRES
Meydan Alışveriş Merkezi Ümraniye
TELEFON
0 216 680 42 80
  • 13 Ekim 2015
  • 997 KEZ OKUNDU