23.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Gemlik Devlet Hastanesi

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Gemlik Devlet Hastanesi ilk olarak Ekim 1989 tarihinde Yalova yolu üzerindeki binasında hizmetine başlamıştır.

Gemlik Devlet Hastanesi, 17 Ağustos 1999 depreminde binanın 8 ana kolonunun hasar görmesi nedeniyle 21 Eylül 1999 tarihinde bina tahliye edilerek hizmeti çadırda sunmak zorunda kalmış, daha sonra kış mevsimi gelince poliklinik hizmeti olarak barakalarda devam etmiştir.

Hayır sever iş adamı Sn. Muammer Ağım tarafından 10 Ekim 1988’de temeli atılan modern hastane binamız 18 Eylül 2000 tarihinde tamamlanarak hastalarımızın hizmetine sunulmuştur. Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesinin toplam arazisi 9500 m² olup; hastane binası inşaat tekniği bakımından çelik konstrüksiyon ile yapılmış Türkiye’nin ilk hastanesidir. 5 kat yükseklikte toplam 4500 m² kullanım alanı bulunan hastanenin taban alanıysa 768 m²’dir.

2004 yılı itibariyle Hastane arsası üzerinde Ek Hizmet Binası yaptırılmasına karar verilmiştir. 800 m²’lik bir taban alanına başlangıçta Hemodiyaliz Ünitesi ve Acil Servis olarak planlanan bu proje daha sonra poliklinikler ve idari birimlerin de yer aldığı toplam 3 katlı (Zemin ile birlikte) bir bina olarak tamamlanmıştır. 04.07.2006 tarihinde hizmet sunmaya başlamıştır. Gemlik SSK hastanesi, 2006 yılından itibaren hastanemizin Sahil Binası olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2006 Yılında ”Bebek Dostu Hastane” unvanını alan hastanemiz anne ve bebek sağlığı, emzirmenin önemi konusunda bilgilendirici ve destekleyici faaliyetlerde bulunmaktadır. 2012 yılında Hisar mahallesinde ”Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi” hizmete girmiştir. 2014 Eylül ayı itibariyle Hastanemiz bünyesinde MR hizmetimiz başlamıştır.

Gemlik Devlet Hastanesi Kalite Politikası

Bölgede tercih edilen hastane olma vizyonu ile çıktığımız bu yolda, nitelikli insan gücü ve teknolojik altyapı ile sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktayız. Her geçen gün bütün hak sahiplerinin memnuniyetini ve aynı zamanda personelin güvenliği ve memnuniyetini arttırmayı ilke edinen hastanemiz, bakanlık kaynaklarını da reel bir biçimde kullanarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bunu Okudunuz mu?  Bursa Devlet Hastanesi

Bu süreçte yönetim olarak, tüm yasal şartlar ve Sağlıkta Kalite Standartları doğrultusunda, verilen hizmetin kalitesini sürekli iyileştirmek ana politikamızdır.

Bunun yanı sıra;

 • Hizmet verdiğimiz hastalarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için, hasta hakları doğrultusunda doğru teşhis ve tedavi yöntemlerini kullanarak hızlı, güvenilir ve hakkaniyetli hizmet vermek,
 • Modern tıp alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek bu yönde hizmet sunmak,
 • Saygıyı prensip edinen çalışanlarımızın haklarını gözetmek,
 • Nitelikli, güvenilir, kesintisiz, güler yüzlü ve en üst düzeyde hizmet sunmak,
 • Hizmet kalite standartlarını kurum kültürü haline getirmek, etkinliğini sürekli iyileştirmek ve tüm personelde katılımcı kalite bilincinin oluşmasını sağlamak diğer kalite politikalarımızdır.

Misyonu

Acil, ayaktan ve yatan hastaların bakım, teşhis ve tedavilerinde hasta güvenliği, çalışan güvenliği, hasta memnuniyeti ve çalışsan memnuniyetini esas alan kaliteli bir sağlık hizmetini sunmaktır.

Vizyonu

Teşhis ve tedaviye yönelik verilen tüm hizmetlerin standartlarının yükseltilerek, profesyonel yöneticileri ve nitelikli çalışanları ile bölgesinde ilk tercih edilen güvenilir bir sağlık merkezi olmaktır.

Değerleri

 • Kurum kültürü olarak kalite standartlarını benimseme
 • Merkeze hastanın konulduğu bütüncül bir yaklaşım
 • Ekip ruhunda “biz” merkezli işbirliği ve dayanışma
 • Saygı ve hakkaniyet temelli hizmet sunumu
 • Değişime ve gelişime açık personel
 • Erişilebilirlik ve süreklilik
 • Bilimsellik
 • Verimlilik

Gemlik Devlet Hastanesi Ulaşım

Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesine gitmek için 118/A otobüsüne binmeniz gereklidir. Otobüsün ortalama dönüş süresi 15 dakikadır.

Gemlik Devlet Hastanesi Ziyaret Saatleri

Gemlik Devlet Hastanesinde ziyaret saatleri nelerdir?

Hastanede her gün 12:30 – 14:00 ve 19:00 – 21:00 saatleri arası ziyaret vardır.
Yoğun Bakım ziyaretleri her gün 13:00 – 14:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
ADRES
Cihatlı Mah. Cihatlı Sk.No:207 Gemlik/BURSA
TELEFON
0 224 517 35 95
 • 05 Ekim 2018
 • 245 KEZ OKUNDU