23.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Geleceğin Uçakları Nasıl Olacak?

  • 30 Haziran 2015
  • 1.134 KEZ OKUNDU
Geleceğin Uçakları Nasıl Olacak?

Geleceğin uçakları nasıl olacak derken, çok uzaklardan değil, on yıl sonrasından bahsediyoruz.

NASA çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı ve bir yandan geleceğin uçakları için sürekli proje geliştirirken, diğer yandan da uçak üretim sanayisini bu yönde teşvik etmek için elinden geleni yapıyor.

On yıl sonra uçaklarda pencerelere yer yok, bunun yerine ağırlığın önemli bir kısmı atılarak tamamen cam olacak ve daha fazla yolcu kapasitesine erişilecek. Dış görünüşü adeta balinayı andıran bu yeni nesil uçakların iç tasarımlarını ise İngilizler yürütüyor.

İngilizlerin Yenilikçi Süreç Merkezi adını verdiği departmanda sürekli gelişim seyreden iç tasarımlar ayrıca bir harika. Koltukların tamamını kapsayacak ekranların yanı sıra camlarda da İnternet bağlantısı yapabilmeyi kolaylaştıran ekranlar yerleştiriliyor.

Bugün dünya genelinde 3 milyar olan yolcu sayısının ise gelecek on yıl sonunda yeni nesil uçaklarında devreye girmesi ile 5 milyarı geçeceği tahmin ediliyor. Yeni nesil uçakların uçak bileti fiyatlarında ise hem yolcu kapasitesi hem de yakıt tüketiminden tasarruf nedeniyle düşüş yaratabileceği de edinilen bilgiler arasında.

Bir önceki yazımız olan Çeşme’de gezilecek yerler 9 farklı nokta adlı yazımızda Çeşme de gezilecek sadece bir veya bir kaç yer değil 9 farklı güzel mekan olduğunu anlatıyor.

Bunu Okudunuz mu?  İdo Deniz Otobüsü Bayram Ek Seferler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ