22.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Eyeliner Kullanımı, Gözlerde Nasıl Kullanılır?

  • 11 Haziran 2015
  • 1.049 KEZ OKUNDU
Eyeliner Kullanımı, Gözlerde Nasıl Kullanılır?

Eyeliner kullanımı, eyeliner nasıl kullanılır? Göz makyajı konusunda merak ettiğimiz ne varsa Op. Dr. Özer Kavalcıoğlu anlattı.

Bilim adamları farklı tarzlarda makyaj yapıldıktan sonra kadınların gözyaşı tabakası içerisinde göz kalemi parçacıklarının hareketini ve ortaya çıkan sonuçları gözlemlemek ve karşılaştırmak için video kaydı dahil birçok tıbbi test kullanmışlardır.

Genellikle göz kalemi içerisindeki maddeler içerisinde balmumları, yağlar ve silikonlar var. Bunlar göz kalemini göz kapağına yapıştırmaya ve gözde kalacağı zaman periyodunu uzatmaya yardımcı doğal yapıştırıcılardır.

Göz kaleminin; gözün kırpmasına, terlemesine ve doğal yağlarının salgılanmasına uygun olarak üretilmesi de gereklidir.

eyeliner kullanılışı

Gözyaşı tabakasına giren makyaj malzemeleri göz kuruluğuna neden olur. Ayrıca parçacıkların yarattığı rahatsızlıktan dolayı gözün hassaslaşmasına neden olur.

Göz kaleminin bir günden fazla kullanılması göz kalemi yağları ve mumları, kontakt lenslere de yapışırlar. Bu durumlarda gözde tahriş ve kızarıklık oluşur.

Göz kaleminden gelen zararlı bakterilerin göze geçmesi ve bazı vakalarda görülen göz enfeksiyonları veya bulanık görme oluşabilir.

Diğer ortaya çıkan çarpıcı sonuç ise; eğer göz kalemi sürdükten sonra kontakt lens takarlarsa gözyaşı tabakasındaki partiküllerden dolayı lenslerinin bulutlanır.

Bir günden uzun süre gözde kalan ve günlük olarak silinmeyen göz makyajları gözde bakteri limanı oluşturur.

Eğer her makyaj uygulamasından önce göz kaleminin ucunu iyicene keskinleştirirsek ve kalemi dibine kadar kullanmadan biten kalemleri atarsak gözümüzü zararlı bakterilerden koruruz.

Çevirmeli uçla açılan göz kalemlerinde her kullanımdan önce son kullanılanın kısımdan biraz kesmemiz gerekir.

Ve her gün yatmadan önce makyajınızın tamamen silindiğinden emin olmanız çok önemlidir.

Bunu Okudunuz mu?  Koltuk Altı Kararması Yöntemleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ