23.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Carolina Kostner Kimdir, Nerelidir?

Carolina Kostner Kimdir, Nerelidir?

Alışıla gelmişin dışında bir spor dalının yıldızını inceleyeceğiz bugün. Carolina Kostner İtalya’nın yetiştirdiği en ünlü bayan buz patencilerinden.

Carolina Kostner; altın, gümüş ve bronz madalyalarını güzelce kombine eden bir sporcudur.

Doğum Tarihi : 8 Şubat 1987
Doğum Yeri : Bolzano, İtalya
Üniversite : Turin Üniversitesi (Torino, İtalya)

Belirtildiği gibi, kendisi adeta bir madalya canavarıdır. 29 yaşında olan İtalyan sporcunun her ne kadar son zamanlarda başı doping olayı ile dertte olsa da aldığı madalyalar ve gösterdiği performanslar takdire şayandır.

carolina kostner patenci

Sporcu, 2014 Kış Olimpiyatlarında serbest program ve kısa program sonucunda 3. olarak  bronz madalya almaya hak kazanmıştır. Bu tabii ki onun bir sürü başarısından sadece bir tanesidir.
2007, 2008, 2010, 2012 ve 2013 yıllarında da altın madalya alarak Avrupa şampiyonu olmuştur.

Ayrıca dünya şampiyonalarında da etkili bir performans gösteren Kostner; 2012 yılında dünya şampiyonu, 2008 ve 2013 yılında dünya ikincisi, 2005 ve 2011 yıllarında ise dünya üçüncüsü olmuştur.

carolina costner pistte

Kostner ilk kez 15 yaşında piste çıkmış ve bu sezonda Avrupa 4.’sü olmuştur. Ayrıca  aynı yıl katıldığı Dünya Gençler Şampiyonasında da bronz madalya kazanarak bu şampiyonada madalya kazanan tek İtalyan bayan sporcu olmuştur. Kendisi, 2004 yılında dünya şampiyonasında kazandığı madalya ile bu şampiyonadaki Susanna Drinao’dan sonra madalya almış tek İtalyan patencidir.

Kendisi kullandığı ilaç sebebiyle 2014 Ocak ve 2016 Ocak arasında iki yıl boyunca kupalardan men edilmiştir. Ancak kendisi bu yıl başı itibariyle tekrar pistlere dönmüş ve henüz elle tutulur bir başarı elde edememiştir.

Bunu Okudunuz mu?  Arda Turan Kimdir Nerelidir?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ