19.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Cafe Bunka Sushi Restaurant Beyoğlu

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Cafe Bunka Beyoğlu’nda kendinizi Japonya’da hissedebileceğiniz dingin japon müziğiyle rahatlayabileceğiniz bir adrestir.

Japon Kültür ve Enformasyon Merkezi‘nin yan tarafında bulunan Cafe Bunka, klasik ve modern Japon mimari tasarımıyla 3 farklı mekanda (Tatami, Doma, Sushi Bar) geleneksel Japon yemek ve çay kültürünü tadabileceğiniz otantik bir mekan. Duvarlardaki kapitone şekiller Kurayashiki (Okayama Bölgesi) stilidir.

Doma odasından geçen koridor üzerinde, tarihi su sarnıcı bulunmaktadır. Japon Kültür ve Enformasyon Merkezi, tarihi Rum binalarından olup 20.yüzyılın başlarında yapılmıştır. Hemen koridorun başındaki Getabako’ya (ayakkabılık) Tatami odasına girmeden önce ayakkabılarınızı koyabilirsiniz. Tatami (yer hasırları) ve Doma (ayakkabılı yer) odası olarak tasarlanan yeni açılmış Sushi Barı ile (take a way) Cafe Bunka’da, geleneksel Japon demlik ve fincanlarında ve otantik Japon anbiansında değişik Japon çayları içebilir ve yeşil çaylı kekleri, profiterolleri tadabilirsiniz.

Giriş kapısının üstündeki sundurma Japon çatı mimarisinde olup ahşaptandır. Girişin önünde basit bir japon bahçesi vardır. Küçük taşlar mozaik ve büyükler kayrak tasıdır. Artık yok. Çünkü şimdi “Dolmuş Durağı”dır.

Cafe Bunka‘ya ana kapıdan girdikten sonra soldaki mekan Sushi Bar dır. Sushi Bar‘a aynı zamandan dışarıdan da girebilirsiniz. (sadece yazları) Sushi Bar’ın mimarisinde, geleneksel Kurashiki bölgesine özgü stil kullanılmıştır.

Kurashiki’nin kelime karşılığı; depo, ambar, silo gibi anlamlarda kullanılır. Kurashiki bölgesindeki evlerin giriş katı yiyecek deposu, üst katı oturmak için kulanıldığından, tüm eski yapılar iki katlıdır. Bölgenin ismi de buradan gelmektedir.

Cafe Bunka Restaurant Özellikleri

  • Alkol servisi var
  • Isıtıcı, klima
  • Yemek
  • Wi-fi

Cafe Bunka Çalışma Saatleri

Her gün 12:00-23:00 saatleri arası açık olan tüm kredi kartlarının geçerli olduğu mekana rezervasyon yapmadan gitmemenizi öneririz.

Mutfak Türü

Suşi, Japon, Asya

Bunu Okudunuz mu?  Cookshop Tasting Cafe İstanbul

Neyi Meşhur?

Sushi, Japon mutfağından örnekler ve Japon kültürünü yansıtan ambiyans

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
ADRES
Şehit Muhtar Mahallesi, İstiklal Caddesi, Ana Çeşme Sokak, Japon Plaza, No 3, Beyoğlu, İstanbul
TELEFON
0 212 251 15 80
  • 31 Ekim 2015
  • 1.284 KEZ OKUNDU