15.07.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Bronz Tenin Vazgeçilmezi Bembeyaz Dişler

  • 24 Ağustos 2014
  • 745 KEZ OKUNDU
Bronz Tenin Vazgeçilmezi Bembeyaz Dişler

Yaz mevsiminin en yoğun yaşandığı bu günlerde pek çok kadın bronz tende inci gibi bembeyaz dişlerin hayalini kuruyor. Bleaching yöntemi ile bembeyaz dişlere kavuşmanın mümkün olduğunu söyleyen Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, yöntem hakkındaki detayları paylaşıyor.

Yaz aylarında özellikle de kadınlar dış görünümlerine her zamankinden daha fazla özen gösteriyorlar. Bronz bir tenin vazgeçilmezi olan bembeyaz dişlerin hayalini kuran pek çok kadın, soluğu diş hekimlerinin yanında alıyor. Dişlerdeki renk değişimlerine yönelik çözümler sunarak, kadınların öz güvenlerini tazeleyen diş beyazlatma yöntemi, kolay uygulanabilmesi ve başarılı sonuçlar vermesi gibi nedenlerle tercih ediliyor. Kahve ve çayın yanı sıra; boyalı ve katkı maddeli yiyeceklerin doğrudan sebep olduğu dişlerdeki renk değişimleri, diş beyazlatma uygulaması sayesinde sorun olmaktan çıkıyor.

Diş beyazlatma işlemi nasıl uygulanır?

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, diş beyazlatmayla ilgili görüşlerini şu sözlerle ifade ediyor:

“Diş beyazlatmada lazer uygulamasıyla başarılı sonuçlar alınmakta ve beyazlatılan dişler, kişinin diş bakımına özen göstermesi halinde uzun süreli bir kullanıma imkan vermektedir. Dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesinde oksijenli su veya özel bir jel kullanılmakta, bu maddeler 45 dakika boyunca lazer ışığıyla uygulanarak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamada diş etleri ve ağız içi dokusunun, özel koruyucular kullanılarak hasar almaması sağlanmaktadır. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin durumuna bağlı olarak belirlenmekte ve uygulanmaktadır. Beyazlatılan dişler ile kişiler estetik kaygılardan uzak bir yaşam sürdürebilmekte ve öz güvenlerini gülüşlerine yansıtabilmektedirler.”

Piyasada satılan beyazlatıcıları bilinçsizce kullanmayın!

Diş beyazlatmak için profesyonel yardım almayarak, piyasada satılan bazı beyazlatıcı malzemeleri kullanmak, dişleri güzelleştirmek isterken diş sağlığının bozulmasına neden olabiliyor. Diş beyazlatma işlemi için doktor kontrolü dışında, marketten veya internetten edinilen beyazlatma malzemelerinin kullanılmasının diş sağlığı için büyük risk oluşturduğunu belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, görüşlerini şu sözlerle sürdürüyor:

Bunu Okudunuz mu?  Sahte ilaçla mücadele

“Dişler için beyazlatma uygulamaları, bu konuda deneyimli ve uzman kişilerce uygulanmalıdır. Piyasada satılan beyazlatıcı malzemeleri bilinçsizce uygulamak diş yapısına zarar verebilmekte, dişlerde daha kötü ve belirgin renk değişimlerine neden olabilmektedir. Uzman bir hekimin uygulayacağı beyazlatma işleminin kullanım süresi, büyük ölçüde uygulamayı yaptıran kişilerin diş bakımlarına gösterdikleri özenle doğru orantılıdır. Çay, kahve, çikolatanın yanı sıra; ketçap, salça gibi boyalı yiyecekler ve asitli içeceklerin tüketimi mümkün olduğunca azaltılarak beyazlatılan dişlerin yeniden renk değiştirmesine engel olunabilmektedir. Ayrıca, diş hekimine danışarak kullanılabilecek beyazlatıcı etkili diş macunu desteğiyle de dişlerin rengini uzun süre korumak mümkün olmaktadır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ