22.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Balkon Dekorasyon Fikirleri

  • 23 Ağustos 2016
  • 2.674 KEZ OKUNDU
Balkon Dekorasyon Fikirleri

Yaz ve kış mevsimi boyunca küçük dinlenme yerleri olan balkonları evimizin en sevdiğimiz köşesi olarak düşünebiliriz. Tanıdıklarımızdan balkonda “hava almak” gibi bir söz duyarız zaman zaman. Gerçekten de öyledir; iki adım gidince havada değişiklik olur mu? Olur olur, bir de eviniz kadar balkonunuza da size özgü bir stil ile balkon dekorasyon fikriyle yapmışsanız kışın karı, yağmuru izleyecek güzel bir köşe; yazın ise güneşli havalarda huzurlu bir kahve molası olur bazen. Yaz akşamlarında güneş batımında kitap okumak gibisi de yoktur hani.

Balkon demek aslında biraz insanın kendi kafasını dinlemek oluyor. Bir de manzaranız varsa tadına doyum olmaz orada yapılan şeylerin. Küçük molalar verebileceğiniz size ait, sizin kendi ruh halinizi yansıtacak balkonlar nasıl dekore edilmeli peki? Günümüzde bazı evler çok geniş metrekareye sahip olabilir olsa da 1+1, 2+1, 3+1 daireler yoğun olarak inşa ediliyor. Hal böyle iken bütçe ve kullanıma yönelik dairelerdeki balkonlar da buna orantılı olarak  evin metrekaresine göre büyük ve küçük olarak ölçüsünü kazanıyor.

Balkonunuzun ölçüleri aslında çok da önemli değil. Balkonunuzu küçük mobilyalar ve çiçeklerle şenlendirdiğiniz, balkonunuzu sadece depo olarak kullanmadığınız sürece günün yorgunluğunu atacağınız şirin bir köşeye dönüştürebilirsiniz. Küçük dokunuşlar büyük etkiler yaratacaktır.

Yeni stil ürünler veya otantik bir köşe hazırlamak mümkün. Birkaç uygulanmış balkon dekorasyon tasarımı ile kendi balkonunuz için size sunduğumuz fikirlerimize bir göz atın.

Geniş bahçe ve dubleks evlerde alt balkonlar geniş ve ferah oluyor.  Yer evi, dağ evleri ve dubleks dairelerdeki balkonlar için evlerinizde mavi geri dönüşüm malzemeleri ile kendiniz dekorasyon ürünleri hazırlayabilir veya bunları satın alabilirsiniz. Açık renkler balkonu daha geniş gösterir. Temizlik açısından çok titiz olan bayanlar için tavsiye edilmiyor ama bu tonu, daha koyu lacivert olarak hazırlayabilirsiniz.

Bunu Okudunuz mu?  Steampunk Lambalar Fark Yarat

balkon dekorasyon modeli 5

Balkonlarda açık tonlar göze daha çabuk çarpar ve önceleri kullanmak hoş olsa da çok renkli olması, dinlenmek için çıktığınız balkonda beyninizin daha kısa sürede yorulmasına neden olur. Küçük balkonlarda koyu kahve tonları ve renkli halı ile canlılık katılmış olan küçük dekorasyon halı ile tasarım tamam olacaktır.

balkon dekorasyon modeli 4

Yaz gelince deniz kenarında vakit geçirmek gibisi yok. Yazlıkları olanlar denizin kendi kokusunu ve dağla bütünleşen bir balkon için deniz ve kumsal tonları ile bir bütünlük içerisinde dekore edilmiş olan balkonun kullanışlı olması da ayrıca göze batıyor.

balkon dekorasyon modeli 3

Müstakil evlerin en çok sevilen yanı ise sizi kimsenin rahatsız edememesi yanında kendi bahçenizin olmasıdır. Geniş bir balkon dekorasyonu daha… Yazlıklarda çok tercih edilen yazlık takım ile dekore edilmiş bu balkon, insanı özendiriyor. Sade renkler üzerine canlı renkler ve yeşilin uyumu ile dekorasyon tamamlanmış.

Küçük balkonlara bir örnek daha… Katlanabilir ve çıkarılabilen bir masa, tak çıkar saksılar, sarmaşık, koyu renk ile beyazın vazgeçilmez cazibesiyle dekore edilmiş olan bu balkon kendinize zaman ayırdığınızda daha da anlam kazanacaktır.

balkon dekorasyon modeli 4

Küçük gibi görünen balkon dekorasyon fikrine iyi bir örnek; kullanışlı ahşap balkon mobilyası doğru yerleşim, saksı ve avizeyle doğru konumlayınca bir harika. Renkli minderler ile canlılık katılmış olan bu balkon, yaz çiçekleriyle balkon dekorasyonu için güzel bir örnek.

balkon dekorasyon modeli 2

Beyaz her zaman huzur verici, iç ferahlatan bir renk olarak tanımlanır. Ev dekorasyonunda kapalı bir balkonda beyaz ve yeşil uyumu ancak bu kadar güzel dekore edilebilirdi zaten. Küçük ama şirin bir balkon dekorasyonu arayanlar için güzel ve ayrıntılı fikirleri olan bu balkon yaz bitmeden sizi kendi balkonunuzu dekore etmekle baş başa bırakacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ