18.05.2019 - Ziyagiller Köşkü'ne Hoşgeldiniz..

Bacaklar Nasıl Zayıflar?

  • 25 Ağustos 2016
  • 2.039 KEZ OKUNDU
Bacaklar Nasıl Zayıflar?

Hanımlar hangi yaştan olursa olsun, düzgün bir fiziğe sahip olmak ister. Bacaklar her zaman için önemlidir. Peki yaza girerken bacaklarımız formda mı?

Hanımlar hangi yaştan olursa olsun, düzgün bir fiziğe sahip olmak ister. Bayanlar özellikle bacaklar, orantılı ve ince hatlı bir vücuda sahip olmak için aylarını belki de yıllarını bile verebilirler. Özellikle de havaların ısındığı bahar ayları her kadında olduğu gibi bende de yaza yaklaştığımızı hatırlattı ve zayıflama kampına girdim. Zayıflama sadece kilo verme değil bölgesel fazlalıklardan da kurtulmaktır. Özellikle plajda mayomuzla salınmak isteriz ve gözler üstümüzde olsun mekana damgamızı vuralım isteriz. İstediğimiz vücuda sahip değilsek de diğer kadınlara hasetle bakarız..

Bu yaz bambaşka olacak!

şekilli bacaklar

Benimle birlikte bunu kafaya koyan hanımlar incecik şekilli bacaklar ile adeta plaj şov yapacağız. Düzgün ve biçimli hatlarımızla rakiplerimizi gölgede bırakacağız. Peki spor salonuna gitmeden kendi başımıza bunu nasıl başaracağız? Azim ve hırsla. Çok isteyin ve pes etmeyin. O görüntüyü hayal edin ve insanları da… Yaza kadar bacaklarınızı forma sokmak için sizlerle paylaşacağım bu küçük sırları kimseyle paylaşmayın.. Şaka tabii..

Kısa Şort Giyemiyorum!

kısa şort giymek

Sandalye hareketi bacak kaslarını çalıştıran en kilit egzersizlerden biri. Kendimden de örnek verecek olursam; bacaklarımın özellikle de kalça tarafı ve üst bacak bölgelerim çok tombuldu. Yani kısa şort, etek hatta bikini bile giyemiyordum. Sandalye egzersizini bir ay kadar tekrarladım ama hiç yılmadan her gün en az 15 ile 20 dakika kadar yaptım. İnanın bana bir ayın sonunda bacaklarımda gözle görülür oranda incelme gördüm.

Kendiniz için!

kendiniz için mutlu olun

Yıllardır bu kalınlıktan şikayetçi olan ben, şimdi şaşkınlıkla bacaklarım ve kalçalarımın sıkı görünümünden memnunum. Yaza hazır olmak için egzersizlerime devam ediyorum. Burada canlı bir örnek vermek istedim ki, sizlere ilham ve güç vereyim. Haydi hanımlar, beni takip edenler hemen şimdi hiç düşünmeden, ertelemeden, bahane bulmadan hemen şimdi harekete geçin. Elinizdekileri bir kenara bırakın ve tarif edeceğim egzersizi yapın! Hemen şimdi! Kendiniz için, sadece siz mutlu ve güzel olun diye!

Bunu Okudunuz mu?  Doğal Bronzlaştırıcı Güneş Yağı Tarifleri

Rahat bir şeyler giyin ve boş bir alana geçin. Ayaktayken çömelin ve sandalye varmış gibi eğilip oturmaya çalışın. Tabii ki sandalye olmayacak.. Oturma hareketini yaparken yani çömelirken yavaşça kalkıp çömelin ve bu sırada bacak ve popo kaslarınızı sıkın. İyice sıkın ve nefes alıp verin ki, egzersiz işe yarasın. Ne kadar sızı hissederseniz o kadar etkili oluyor ve yağ yakıyorsunuz demektir. İşte bu kadar basit.

Koşun!

kendiniz için koşun

Günde 15 dakika bu harekete devam edin ve sonucu görün. Bunun dışında koşun, koşamıyorsanız her gün sabahları en az yarım saat tempolu yürüyüş yapın. Takın en sevdiğiniz müziği kulağınıza boş bir alan bulun, sahil, park ya da orman gibi bir yer ve yürüyün. Yürürken de bacaklarınızın forma girdiğini hissedin bacaklarınızı iyice sıkarak ve nefes alıp vererek yürüyün. Hedefinizdeki bacakları düşünün ve azminizden güç alın.

Pes Etmek Yok!

pes etmek yok

Bunun yanında light beslenmeye devam edin, bolca sebze meyve tüketin. Bol su için. Ama kesinlikle sloganınız, pes etmek yok, olsun. Unutmayın hanımlar, yılmadan dediklerimi yaparsanız hayalinizdeki bacaklara sahip olursunuz. Evet hanımlar, benden bu kadar.. Şimdi sıra sizde.. Benimle başarı öykülerinizi veya takıldığınız soruları paylaşın..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ